ترویج و فرهنگ سازی

 • خانواده ، ایمنی ، آمادگی ( 18 مطالب )

  در این مجموعه ، مطالب عمومی  برای خانواده ها در موضوع مدیریت بحران ( آمادگی خانواده ها در برابر سوانح و حوادث، کیف امداد و نجات ، کمک های اولیه ، آشنایی با سوانح طبیعی و اقدامات مورد نیاز و ...)  ارائه می گردد.

  خانواده های محترم می توانند کلیه ی نیازهای خود را برای پیشگیری و مقابله با سوانح طبیعی در این مجموعه جستجو نمایند. سعی کنید با بهره گیری از مطالب و علم به این موضوع که زلزله خبر نمی کند و همچنین اعتقاد به ضرورت آمادگی در برابر سوانح و حوادث از همین امروز نسبت به ایجاد آمادگی اقدام نمایید.

  فهرست و معرفی کتاب

 • خانواده ، آمادگی ، مقابله و پاسخگویی به سانحه ( 9 مطالب )

  منبع این مجموعه کتاب گام به گام تا خانواده ایمن می باشد.در این مجموعه ، مطالب عمومی  برای خانواده ها با موضوع آشنایی با سوانح و حوادث و اقدامات مورد نیاز جهت پاسخگویی و مقابله با بحران ارائه می گردد.

  خانواده های محترم می توانند کلیه ی نیازهای خود را برای مقابله با سوانح طبیعی در این مجموعه جستجو نمایند.

 • طرح ها و پروژه های آمادگی و مدیریت بحران ( 3 مطالب )

  در این بخش طرح ها و پروژه هایی که برای ایجاد یک آمادگی کامل تهیه شده است ارائه می گردد. شایان ذکر است این طرح ها تدوین موسسه مقاوم سازی ایران می باشد و یا با ذکر منبع از سایت های مدیریت بحران دریافت شده است و جهت ترویج و فرهنگسازی در این بخش قرار داده شده است. موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران این آمادگی را جهت اجرای تمامی طرح های آمادگی در برابر سوانح طبیعی اعلام می دارد.

 • همایش ها و برنامه ها ( 5 مطالب )

  همایش ها و برنامه های فرهنگی و ترویجی در راستای آمادگی خانواده ها در برابر سوانح و حوادث (پیشگیری ، آمادگی ، پاسخگویی و بازسازی و بازتوانی) توسط موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران با مشارکت جمعیت هلال احمر ، کمیته بین المللی صلیب سرخ ، سازمان بهزیستی کشور و سایر انجمن های ملی و بین المللی برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و برگزاری همایش های  عمومی در منطقه و سازمان خود با شماره تلفن های 77056280 و 77070154 تماس حاصل فرمایید.

 • کتاب های آموزش همگانی (کودک و نوجوان) ( 3 مطالب )

  در این بخش مجموعه کتاب های آموزشی و ترویجی در راستای آمادگی و ایمنی خانواده جهت دانلود و بهره برداری رایگان ، به تمامی خانواده های ایرانی تقدیم شده است. این کتاب ها یا توسط سایر موسسات تهیه گردیده و یا توسط گروه علمی و هنری موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران تدوین گردیده است و توسط سازمان امداد و نجات و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منتشر گردیده است.

 • دبیرخانه دائمی جشنواره های موضوعی مدیریت بحران ( 30 مطالب )

  پس از تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره های کاریکاتور مقاوم سازی طبق توافق نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران و همچنین ورود تخصصی به عرصه ی هنر با هدف ترویج و آموزش همگانی در راستای نجات جان انسان ها، طبق تصمیم هیئت مدیره ی موسسه مقاوم سازی و با مشارکت گروه فرهنگی هنری ژیوار ، دبیرخانه دائمی جشنواره های موضوعی مدیریت بحران تشکیل و اقدام به برنامه ریزی در راستای ساماندهی جشنواره های کاریکاتور ، نقاشی و انیمیشن با موضوع مدیریت بحران نموده است. کلیه ی جشنواره های کاریکاتور مقاوم سازی، کاریکاتور پدافند غیرعامل ، کاریکاتور مقابله با مین از طریق این دبیرخانه پیگیری و اجرا خواهد شد. شما می توانید اخبار مرتبط با این دبیرخانه را از این مجموعه جویا شوید.

Sample Image

 

صفحه ی کنونی: پژوهش و فناوری ترویج و فرهنگ سازی